Prague, Czech Republic
info@13fleet.org

The Thirteenth Fleet of The Royal Manticoran Navy

  

NÁŠ TÝM

Velení 13. Flotily

13. flotila Královského Mantichorského námořnictva

Ludmila Kovářová

Viceadmiral
Velitel 13. flotily

Viceadmirál Veverička se stala členkou posádky v roce 2013, i když se akcí flotily účastnila už předtím. Po jisté době „na rozkoukání“ převzala funkci štábního logistika. Přitom se postupně posunula ze čtvrtého až na druhého inženýra na HMS Phantom.
V březnu 2019 byla povýšena do hodnosti viceadmirála a pověřena velením eskadry.
V květnu roku 2020 byla oficiálně pověřena velením 13. flotily.
Současně jí Její Veličenstvo povýšilo do šlechtického stavu jako baronku Black Wood.

Artis Aboltins

Komandér
Náčelník štábu 13. flotily

Květa Tonová

Kontradmirál
Zástupce velitele 13. flotily

Kontraadmirál Lady Dame Torli Mihai, baronka New Tallinn, KCR, SC, DSO, se připojila k posádce jako vlajková pobočnice v roce 2010. Ke své vlastní smůle se ukázala být aktivnější než většina ostatních členů a velice brzy se dočkala dalších povýšení a funkcí. Od chvíle, kdy klub zavedl centralizovanou registraci nových členů, byla Torli první styčný důstojník, který každého nováčka kontaktoval a řešil s ním otázky členství.
V současné době je kontraadmirál velitelem 39. eskadry.

CO DĚLÁME

Jsme tu, protože máme rádi romány
i světy 
stvořené Davidem Weberem

Honorverse je military sci-fi série napsaná autorem Davidem Weberem. Děj se točí kolem námořní kariéry Honor Harringtonové, která má tendenci být vždy ve správnou chvíli na správném místě (nebo ve špatnou chvíli na špatném místě). Série je v anglicky mluvícím světě vydávána nakladatelstvím Baen, u nás nakladatelstvím Polaris.
Celá série se odehrává asi dvacet století potom, co se lidstvo rozlétlo ze Země ke hvězdám. Hrdinka Honor Harringtonová se v ději objeví jako pouhý kapitán jedné lodi Královského mantichorského námořnictva, ale později se stane jednou z klíčových postav v konfliktu, na který se její domovské království poslední dvě generace připravuje a který za jejího života vypukne v plné síle. Čtenáři se díky Davidovu mistrovství nabídne možnost podívat se nejen na paluby lodí Královského mantichorského námořnictva a do hlav jejich velících důstojníků, ale i na paluby lodí nepřátelské Lidové republiky Haven a na nezáviděníhodnou situaci, která pro ně postupem času nastane. Zároveň platí, že nepřátelé nezůstanou nepřáteli na věky.
Kromě hlavní linie se Honorverse rozdělila na další vedlejší série, které se zabývají jinými hrdiny a událostmi „mimo hlavní proud“. K Honorverse vycházejí i sbírky povídek, kde kromě Webera přispívají i další autoři. Povídky pak nabídnou pohled na věci a události, které jsou mnohdy utajené i samotným obyvatelům vesmíru, ve kterých se odehrávají. Postupem času se i spin-off příběhy proplétají s hlavní řadou a je nutné je číst ruku v ruce.
Honorverse zaujímá hlavně dobře promyšleným příběhem, který je navzájem provázán a netrpí neduhy v podobě dějových děr či různých nelogičností. Knihy samy pak mají pro každého něco – od popisů planet, které byly modelovány na základě různých kultur staré Země, přes popisy složitých tahů na galaktické politické šachovnici, až po relativní přímočarost bojových střetnutí mezi vesmírnými loděmi. Každý čtenář z toho preferuje něco jiného ale na většinu to působí dobře jako celek.

GET STARTED NOW
HISTORIE

Historie klubu

BATCRURON 39 vznikla roku 2008, ale její zakládající členové propagovali Honorverse a přednášeli o něm na conech už od roku 2006. Loď HMS Phantom (BC-418) byla oficiálně uvedena do služby dne 6.5. 2008 pod vedením kapitána Jana „Majora“ Tomíčka. Čítala tehdy pár astronautů, něco mariňáků a maličký vlajkový štáb viceadmirála Johnaka.

Klub adoptoval roku 2012 i klan koček rybářských v pražské ZOO. Kočky klub pravidelně navštěvuje vždy v květnu v rámci klubových narozenin.

S Davidem Weberem již od roku 2010 pravidelně komunikujeme. Roku 2010 se skupina lidí z posádky chystala na London Book Fair, kde byl jedním z účastníků i David. Setkání však proběhlo o rok později v Birminghamu, protože plány překazila islandská sopka. David se Sharon se poté podívali do Čech roku 2012. Od té doby jsme prý Davidův oblíbený zahraniční fanklub.

Posádky všech lodí pravidelně vedou vlastní linii Honorverse na Festivalu fantazie již od roku 2007. Od roku 2013 se k tomu přidružila i vlastní linie na Sconu, kde je členy posádky vedena i linie simulátoru Artemis.BATCRURON 39 vznikla roku 2008, ale její zakládající členové propagovali Honorverse a přednášeli o něm na conech už od roku 2006. 

AUTOR

O Davidu Weberovi

David Weber ( *1952) je americký spisovatel, píšící hlavně v žánru sci-fi a fantasy.
David pochází z města Greenville v Jižní Karolíně, kde žije spolu s manželkou Sharon a třemi dětmi. Vystudoval historii, pracoval v public relations a reklamních agenturách. V 80. letech pracoval pro herního vývojáře Task Force Games, na taktické a strategické hře Starfire. Tam se seznámil se Stevem Whitem a společně napsali první román z prostředí Starfire Povstání. Kniha vyšla v roce 1989 v nakladatelství Bean. Od roku 1990 se David věnuje psaní na plný úvazek.
Napsal přes 40 sci-fi a fantasy románů z různých vesmírů. Kromě jeho nejslavnější série Honorverse je autorem například sci-fi cyklu Safehold o konfliktu technologie a náboženství, fantasy cyklu War God nebo space opery Dahak. David také často spolupracuje s jinými autory. Kromě už zmíněného Steva Whita spolupracuje také s Ericem Flintem (Honorverse, série 1632), Johnem Ringem (série Prince Roger), Jane Lindskoldovou (série pro mládež o Stephanii Harringtonové) Lindou Evansovou (série Hell’s Gate) nebo Joelle Presbyovou (která převzala Hell’s Gate po odchodu Lindy Evansové).
Kromě psaní se David věnuje hlavně své rodině, svým psům a svým fanouškům.

Přidejte se, stojí to za to!